Нина Јанковиќ ја објави првата фотографија со нејзината ќерка (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Актерката Нина Јанковиќ се породи во недела на 2 мај, на Велигден, и ја доби ќерката Иванка, со која денес ја објави својата прва фотографија на Инстаграм.

Нина го фотографираше моментот додека ја држеше малата рака на својата ќерка и ја бакнуваше. Она што е јасно видливо е среќата на Нина, што се гледа во нејзините очи, кои едноставно блескаат од среќа.

Да потсетиме, Нина и нејзиниот сопруг Матија Дишиќ одлучија на наследничката да ѝ го дадат името Иванка, кое е старо хебрејско име, пренесе „Нова.рс“.

Слични содржини