НОЕМВРИ носи позитивни промени за овие четири знаци

од Берта Китинска

На самиот почеток на месецот ноември, ретрограден Меркур оди во директна фаза и носи подобрувања на нивото на комуникација.

Според нумеролозите, во ноември имаме две серии ангелски броеви 111 (1 ноември) и 1111 (11 ноември) – нè чека можност за манифестација и визуелизација на желбите. Годината зад нас беше навистина бурна, но сега е можноста да ја обновиме енергијата, оставиме негативна зад нас и прочистете го нашето енергетско поле.

Нека нашиот нов предизвик биде да бидеме позитивни заедно на крајот на 2020 година и да ја оживееме надежта дека сè ќе биде во ред.

Овие  знаци ќе имаат среќа и позитивни промени во ноември:

Шкорпија

Животот на Шкорпија е црно-бел, но во ноември може да биде само бел.

Ќе имате добри односи со блиски луѓе, семејство, пријатели и партнери, и тие можат да ви помогнат и да ве водат на вистинскиот пат. Не игнорирајте вреден совет.

Ѕездите во првата половина на ноември ви помагаат да ослободите негативност поради настаните од минатото и да ви помогнат да најдете мир на умот. Оваа ситуација ќе ви помогне да решите кој било проблем – деловен или приватен.

Во втората половина на ноември ве очекуваат инспирација, сила и голема енергија. Haveе имате мотивација и желба да направите нешто одлично. Сè што започнувате во ноември, може да ви донесе долгорочен успех. Стравувањата и грижите исчезнуваат, а животот се менува на подобро.

Близнаци

Ѕездите ви даваат храброст да излезете од вашата удобна зона и да го промените вашиот живот. Можно е да ја смените работата или да ве чека нова емотивна врска. Ќе можете да решите некои семејни проблеми или ќе се преселите во друг град. Ноември е месец на светли бои за вас. И покрај студеното време, вашата душа ќе биде светла и пријатна. Сега имате можност да започнете бизнис или хоби за кое претходно немавте време. Бидете природни и искрени со себе.

Риба

Ве очекуваат позитивни ситуации и настани. Имате одличен оптимистички став, а тоа особено добро ќе се рефлектира на љубовно поле. Ова е добар месец за романса, флерт и нови познанства.Сметајте се како победник и на тој начин ќе можете да го решите секој предизвик. Воспоставувате совршена рамнотежа помеѓу деловниот и приватниот живот. Пред вас е интересен и иновативен крај на годината.

Овен

Во семејството владее хармонија, а ѕeвездите решија да ве направат уште посреќни – ноември е одличен месец за исполнување на голема љeубов. Новите познаници носат многу позитивни емоции. Ќе бидете доста зафатени и ангажирани во разни области и ќе бидете одлично расположени. Мирот на умот ви се враќа и наоѓате позитивни аспекти во вашето внатрешно битие. Судбината е во ваша корист – ве очекува среќата.

Девица

Во ноември, ќе почувствувате вистинска среќа на вашата кожа. Но, внимавајте на кого ја давате својата енергија, бидејќи еден погрешен потег може да ви го расипе расположението. Не треба да обрнувате внимание на негативните луѓе околу вас. Овој месец ќе се случат одредени работи што навистина ќе го променат вашиот живот. Позитивни емоции, сила и добри мисли ве очекуваат. Се фокусирате на големи цели и тоа ви дава шанса да ја подобрите вашата животна ситуација. Одлични резултати ве очекуваат на крајот на ноември.

Слични содржини