Актуелно
Почетна / Спорт / Ноле запеа со кралицата на севдалинките Ханка Палдум (ВИДЕО)

Ноле запеа со кралицата на севдалинките Ханка Палдум (ВИДЕО)

Ѕвездата на народната музика Ханка Палдум го отпеа легендарниот хит „Црне косе“ на најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ.

За време на посетата на босанските пирамиди, на Новак му се придружи и „кралицата на севдалинките“ Ханка Палдум, која ја отпеа легендарниот хит „Црне косе“.

Погледнете како сето тоа изгледаше:

 

loading...