Носете маски, МВР казни 680 лица

од Aleksandar Petrovski

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 680 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид -19.

loading...

Слични содржини