Нов израелски напад врз Сирија (ВИДЕО)

од Milan1

Сириските државни медиуми денеска известуваат дека двајца цивили биле убиени во израелски напад врз централен регион на Сирија, додека еден цивил и шест војници биле ранети.

Сириската противвоздушна одбрана, според медиумите, пресретнала израелски напад над сирискиот град Хомс.

Израелската воздушна агресија беше насочена кон делови од централниот регион, јави државната телевизија додавајќи дека во нападот се убиени двајца цивили, додека еден цивил и шест војници беа повредени.

Слични содржини