Актуелно
Почетна / Сцена / Нов рекорд: Омилениот хит од осумдесетите има преку милијарда прегледи

Нов рекорд: Омилениот хит од осумдесетите има преку милијарда прегледи

Песната на норвешкото поп трио А-ха од 1985 година на Јутјуб е поставена во јануари 2010 година. Оваа година спотот имаше околу 480.000 прегледи дневно, рекле од Јутјуб за CNN.

Бендот, на својот Твитер профил, ги објавиле среќните вести, а направиле и нови изненадувања за фановите.

Овој спот во 1986 година добил шест МТВ Музички награди и бил номиниран за омилен поп/рок спот на АМА.

Единствен друг спот од осумдесетите кој достигнал милијарда прегледи, е спотот на Ганс ен Розис за песната „Sweet Child O’Mine“ кој се прикажува на Јутјуб од Божик 2009 година.

loading...