Актуелно
Почетна / TOP NEWS / НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Камила ја нападнала Кралицата

НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Камила ја нападнала Кралицата

Цела Велика Британија, наводно, е на нозе по веста дека војвотката од Корнвол, Камила ја нападнала Кралицата Елизабета.

Камила, наводно, решила да ги расчисти сметките со кралицата Елизабета, тврдат странските медиуми.

Таа, наводно, по расправија, решила да го искине ѓерданот од вратот на кралицата. По овој скандал, Кралицата Елизабета му ставила до знаење на својот син дека Камила, наводно, повеќе не е добредојдена во палатата.

Причината за конфликтот е, наводно, неверојатната желба на војвотката од Корнвол да биде на тронот. И покрај тоа што веќе некое време има гласини за повлекување на Кралицата од тронот, таа сè уште официјално не ја потврди таа информација. Сепак, Камила веќе некое време се подготвува за титулата Кралица, па одложувањето и паднало тешко.

Иако странските медиуми објавија за скандалот, кралското семејство не коментираше за ова прашање и сè уште не е утврдено дали тврдењата се вистинити.

loading...