Нов случај на Ковид 19 во градинка, 13 деца и една негователка во изолација

од Берта Китинска

Нов случај на позитивно лице на Ковид 19 во градинка во Битола.

Воспитувачка од градинката „Коца Василева“ која е дел од установата за детски градинки „Мајски цвет“ од Битола е позитивна на Ковид 19.

По утврдениот случај 13 деца кои ја посетуваат градинката и една негувателка се во изолација.

loading...

Слични содржини