Нов земјотрес од 3,2 степени во Јадранско море

од Vladimir Zorba

Нов земјотрес ја погоди Далмација околу 8:15 часот со епицентар недалеку од Вис.

Според првичните проценки на ЕМСЦ, магнитудата била 3,2 степени по Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 39 километри јужно од Вис.

loading...

Слични содржини