Нови 28 лица починаа во Србија од Ковид-19, рекорден број се на респиратори

од Vladimir Zorba

Во последните 24 часа во Србија биле регистрирани 5.774 новозаболени лица, а од коронавирусот починале 28 лица.

Тестирани се 16.938 лица.

Особено загрижува фактот што бројот на пациенти на респиратори се искачи на рекордни 209.

Слични содржини