Ново пукање во училиште во Америка, убиени повеќе луѓе (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Полицијата во Ноксвил пријави неколку жртви на пукање во средно училиште, вклучувајќи и еден полицаец, предупредувајќи ги жителите да се држат настрана од областа.

Од понеделникот попладне, сцената останува активна, соопшти полицијата.

Училишните службеници за локалните медиуми потврдија дека средното училиште Остин-Ист е заклучено.

loading...

Слични содржини