Објавена е листата: Кои се фирмите кои зеле пари од државата, а не ги платиле работниците?

од Nikola Popovski

Владата попладнево на својот сајт ги објави имињата на фирмите, кои земале државни пари, а не им исплатиле ниту денар на вработените.

На овој список се компании од повеќе градови, но најчесто се со седиште во Тетово, Струга, Куманово и Скопје.

Преглед на листата на следниот ЛИНК.

 

loading...

Слични содржини