Очекувајте го неочекуваното: Хороскопски знаци кои уживаат во авантуристички секс

од Stefanija Kuzmanovska

Овие знаци се вистински авантуристи! Тие би направиле и би пробале сè само за да ја задоволат својата љубопитност.

Ако сте во врска со еден од овие знаци очекувајте многу изненадувања!

ОВЕН

Како огнен знак, воопшто не треба да ве изненадува дека Овните се познати по нивните огнени карактеристики. Флертот и прегратките не се нешто за што тие се заинтересирани – луѓето родени во овој знак сакаат веднаш да преминат на главното. За Овните, сексот е помалку гест на љубов и повеќе потрага по задоволство. Со нивниот сексуален авантуристички дух, тие не се плашат да пробуваат нови нешта и да ги изразуваат своите фантазии.

ВАГА

Вагите се познати како оние што секогаш ги задоволуваат другите. За родените во овој воздушен знак, овозможувањето задоволство е нивно задоволство и како резултат, тие се интензивни и еротични под чаршафите. Колку што сакаат баланс, Вагите исто така сакаат и да го изненадат партнерот сексуално, па очекувајте го неочекуваното со нив! Исто така тие обожаваат да играат игри на улоги, но исто така и сакаат да бидат доминантни.

СКОРПИЈА

Не е тајна дека Скорпиите се најпознати по својата сексуалност во Зодијакот. Како воден знак, тие се многу страсни и секс што ќе ве остави без зборови е гаранција со нив! Водени од страсната планета Марс, Скорпиите имаат тенденција да преминат од 0 до 100 за секунда, понекогаш прескокнувајќи ја предиграта целосно и веднаш преминувајќи на главната атракција. Но, тоа не значи дека и сексот ќе трае кратко, баш напротив.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се авантуристите во Зодијакот, и токму таа жед за возбуда има тенденција да ги следи и во спалната. Водени од страста, родените во овој знак едвај чекаат да истражуваат и да доживуваат сè што е можно. Дури и кога се соочени со предизвикувачки сексуални позиции и застрашувачки играчки, тие се спремни за сè! Тие често се во потрага по физичките предизвици и ништо нема да ги спречи да ги постигнат.

Слични содржини