Актуелно
Почетна / Сцена / Очувот на Енрике почина од коронавирус

Очувот на Енрике почина од коронавирус

Во семејството на познатиот пејач се случи голема трагедија. Очувот на Енрике Иглесијас почина како последица на заразата со коронавирус.

Карлос Фалко, очувот на Енрике, бил примен пред една недела во болница, но ја изгубил битката, поради компликации кои вирусот ги предизвикал со неговото здравје.

„Минуваме низ тежок период, ова зафати многу луѓе, па дури и моето семејство. Остануваме дома, се грижиме за себе и своите сакани. Имајте сила“, порача Енрике Иглесијас.

loading...