Од утре пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме

од Nikola Popovski

Од УХМР известуваат дека времето утре ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град.

– Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 27 до 36 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, променливо облачно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Во четврток претежно во планинските подрачја ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Дневната температура ќе се задржи нешто пониска, особено во северните делови. Потоа во следните денови се очекува претежно стабилно време.

Слични содржини