Oдѕивот на изборите во Штип до 18:30 часот е 34.30 отсто

од Vladimir Zorba

Одзивот на гласачи за предвремените избори за градоначалник до 18 и 30 попладне во Општина Штип изнесува 34,40 % или 14 328 гласачи излегле да го дадат својот глас, додека во Општина Пласница гласале гласале 1959 гласачи односно 39.54% од избирачите со право на глас, соопшти Државната изборна комисија (ДИК).

До овој момент до ДИК, соопштуваат оттаму, не се пристигнати никакви приговори во однос на изборниот процес.

loading...

Слични содржини