Ограбен затвореник во Идризово

од Nikola Popovski

Во билтенот на МВР стои дека вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Идризово“ било пријавено дека во саботата во 1:30 часот осуденикот Д.Ј.(39) од Скопје со употреба на сила од осуденикот К.Ј.(54) од Скопје одзел пари.

„Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, соопштуваат од полицијата.

loading...

Слични содржини