Опаѓаат бројките на заразени: 83 нови случаи на Ковид-19

од Nikola Popovski

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 700 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на Ковид-19.

Билансот по градови е:
-Скопје 44
-Куманово 3
-Дебар 2
-Штип 5
-Прилеп 6
-Тетово 3
-Велес 4
-Битола 5
-Кавадарци 1
-Гостивар 1
-Струмица 2
-Крива Паланка 1
-Делчево 1
-Кратово 1
-Ресен 1
-Неготино 3.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрирал 419 оздравени пациенти и тоа од градовите:

-Скопје 149
-Куманово 28
-Штип 19
-Прилеп 33
-Тетово 19
-Велес 24
-Битола 21
-Охрид 1
-Кавадарци 25
-Гостивар 16
-Гевгелија 5
-Струмица 20
-Крива Паланка 9
-Радовиш 3
-Кочани 5
-Пехчево 2
-Берово 6
-Валандово 11
-Виница 2
-Кратово 2
-Свети Николе 5
-Кичево 1
-Ресен 3
-Неготино 10

Досега во земјата се направени вкупно 394.329 тестирања на Ковид-19.

loading...

Слични содржини