Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Орбан со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за изборите: Ние навиваме за Мицкоски (ВИДЕО)

Орбан со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за изборите: Ние навиваме за Мицкоски (ВИДЕО)

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан преку видео порака упати поддршка до опозициската ВМРО-ДПМНЕ за претстојните избори.

– Ние тука во Унгарија навиваме за нашиот пријател Мицкоски и би сакале како победник да го видиме ВМРО-ДПМНЕ бидејќи во борбата против миграција заедно со нив изградивме таква соработка базирана на национална гордост, а со цел на одбрана на нашите семејства и слободата, која ни влева доверба по прашањето на иднината, посочува Орбан.

loading...