Организиран пречек на македонските фудбалери на скопскиот аеродром

од Берта Китинска

Авионот со македонската фудбалска репрезентација денеска околу 13:30 часот треба да слета на скопскиот аеродром.

По тој повод се организира достоинствен пречек со цел фановите да ги дочекаат како што доликува своите љубимци кои со игрите, и покрај трите порази, сепак не разочараа.

Слични содржини