Оружен напад на автобус во САД, две лица се убиени (ВИДЕО)

од Milan1

Најмалку две лица загинаа во оружен напад во автобус во Флорида во САД. Полициски претставници изјавија дека во автобусот било пукано додека поминувал во близина на полицискиот оддел во Форт Лодердејл.

Властите соопштија дека автобусот по нападот удрил во други возила. Се наведува дека едното лице во автобусот починало на самото место, а другото во болница.

Уште две лица се хоспитализирани, а напаѓачот е уапсен.

Слични содржини