Откако побара јавно помош, Игор доби позитивен одговор од Филипче за итна операција!

од Берта Китинска

Игор Пармаковски  од Скопје кој со години се бори со Kроновата болест,  преку својот Фејсбук профил упати молба до министерот за здрвство за помош.

„До министерот за здравство: Ве молам веднаш да бидам хоспитализиран и опериран од доктор Никола Јанкуловски“, напиша Пармаковски.

По упатениот апел за помош, Пармаковски соопшти дека министерот Венко Филипче лично ми се јавил и дека веднаш ќе биде хоспитализиран.

VE MOLAM, bez napagjanje na ministerot, mi se javi lično i ja sredi rabotata, se nadevam SE ke pomine kako što treba.

VI BLAGODARAM NA SITE ZA PODDRŠKATA

Posted by Igor Parmakovski on Friday, 4 December 2020

Слични содржини