Откриена Бразилка која во своето тело имала килограм кокаин

од Milan1

Бразилка со речиси килограм кокаин беше откриена на хрватскиот аеродром „Фрањо Туѓман“, пренесува хрватскиот медиум „Дневник.хр“.

Бразилката проголтала дури 74 капсули кои содржеле вкупно 990 грама кокаин. Таа била откриена од членови на граничната царинска испостава на аеродромот во Загреб.

Слични содржини