Откриено со кого Ким Кардашијан дојде на Мет Гала

од Vladimir Zorba

КИМ КАРДАШИЈАН беше една од главните теми на овогодинешниот Мет Гала поради црниот костим во кој се појави, кој го покри нејзиното лице.

Заедно со Ким, на црвениот тепих прошета и непознат маж, кој исто така се криеше под маска и кој многу потсетуваше на Кание Вест.

Сепак, наскоро се дозна за кој маж станува збор.

Ким на својата InstaStory објави дека се вика Демна Гвасалија. Тој е креативен директор на модната куќа Balenciaga.

Да потсетиме, Кардашијан се појави на црвениот тепих во црн фустан со потпис на Balenciaga со кој носеше соодветна маска преку лицето и наметката.

Слични содржини