Отпадоци насекаде по Парада на гордоста (ФОТО)

од Берта Китинска

Низ социјалните мрежи кружат фотографии од Градскиот парк по вчерашната Парада на Гордоста на кои се гледа расфрлано ѓубре насекаде.

„Парадата на гордоста“ го претвори паркот на срамот, напиша Радица Грамбозова на својот Фејсбук профил и сподели фотографии од тоа како изгледаше Градскиот парк во Скопје по вчерашната „Парада на гордоста“.

– Слободно дојдете сите да пропарадирате и вечерва за да го соберете сето ѓубре што ГОРДО го заборавивте позади себе. Може и целиот врв да го земете да ви се најде. Срамота на гордоста ваша без еколошка свест, стои во нејзината објава.

Ѓубрето, кој да ви го собере?, прашува еден твитерџија.

Слични содржини