Ова се четирите најљубоморни хороскопски знаци

од Stefanija Kuzmanovska

Според астрологијата, постојат четири хороскопски знаци кои се борат со љубомората, како во љубовните врски, така и на полето на работа и пријателство.

ОВЕН
Овенот е нетрпелив хороскопски знак, а неговата љубомора произлегува токму од нетрпеливоста во остварувањето на своите цели и соништа.

Тие често се чувствуваат како постојано да се обидуваат да ги достигнат другите. Сепак, тие се лидери и имаат многу натпреварувачки дух, па затоа се љубоморни на луѓето кои напредуваат побрзо од нив.

РАК
Исполнети со нивните длабоки врски, водените знаци се плашат од се што ги загрозува тие врски. Под нивниот ладен оклоп се наоѓаат неверојатно чувствителни поединци кои лесно се загрозени од други опасности.

Тие копнеат за сигурност и стабилност, па ја користат љубомората за да се обидат да ги задржат саканите. Иако сте во искушение да ги задржите сите ваши стравови и несигурности во себе, подобро е да ги оставите тие емоции да течат.

Затоа, наместо да се чувствувате несигурно, кажете им на вашите најблиски колку ги цените.

ЛАВ
Лавовите напредуваат кога блескаат во центарот на вниманието и не се премногу воодушевени кога некој ги турка зад сцената да го преземат водството.

Ако Лавовите можат да се изразат и да се чувствуваат ценети, тие се помалку склони кон љубомора, но кога им недостасува внимание, тешко можат да поднесат кога другите добиваат комплименти.

СКОРПИЈА
Љубомората произлегува од паранојата на Скорпијата. Вие сте еден од најкреативните знаци во Зодијакот, но оваа визија би можеле да ја искористите за да измислите сценарија кои всушност не се случуваат.

Наместо да го замислувате најлошото можно сценарио, зошто добро да не ја искористите вашата жива имагинација? Замислете дека работите се случуваат во ваша корист, пишува Superwoman. Ако никој од нас всушност не може да контролира што се случува, зошто да не го претпоставиме најдоброто?

Слични содржини