ОВА СЕ НАЈСРЕЌНИТЕ датуми во 2022 година за секој хороскопски знак

од Берта Китинска

2022 година ќе биде многу поуспешна од претходната, се согласуваат сите астролози и нумеролози. Ѕвездите ќе ни бидат повеќе наклонети во следните 12 месеци и ќе имаме многу можности за личен и деловен напредок. Во однос на положбата на ѕвездите и планетите, за секој знак има одреден период, но и датум во годината кој е поповолен од останатите. Обележете ги овие денови во црвено и сето она што долго време сте планирале да го започнете, добро би било да започнете на овие датуми.

Според нумерологот Сергеј Ланг, ова се најсреќни денови:

Овен: 18 март и 27 октомври

Бик
: 3 и 13 мај

Близнаци: 30 мај

Рак
: 11 јули

Лав
: 31 јули и 21 август

Девица: 16 февруари и 3 април

Вага: 22 октомври и 16 мај

Шкорпија
: 18 ноември и 30 декември

Стрелец: 19 јануари и 23 ноември

Јарец: 8 јануари и 26 септември

Водолија: 8 март и 4 јуни

Риба: 12 април и 9 мај

Слични содржини