Ова се наследниците на Маск: Сите велат дека неговите деца се како клонирани (ФОТО)

од Берта Китинска

Милијардерот Илон Маск, завчера се сретна со папата Франциско.Тој беше на таа важна средба со своите деца, а секако таа најава на големо се коментира.

-Чест ми е што вчера се сретнав со папата Франциско“, напиша Илон Маск на Твитер.

По објавата на Илон Маск следуваат следните коментари: „Прекрасна посета, убаво е да се видат твоите деца со тебе, тоа е благослов“, „Децата на Илон Маск изгледаат како да се направени во машина за клонирање“, „Сите изгледаат како него“, „Зошто момчето конечно крена рака?“, „Бој бенд“, „Четирите мускетари“, „Како пораснаа неговите деца“, „Клонови“.

Слични содржини