ОВАА СНИМКА ГОВОРИ ЗА ГОЛЕМА ПОБЕДА НА АЗЕРИТЕ: Ерменија е пред колапс, Баку употребил тајно оружје (ВИДЕО)

од Aleksandar Petrovski

Според тврдењата на Баку, но и на руски аналитичари, Ерменија е пред колапс.

Азербејџанската армија објави вознемирувачко видео во кое се гледа употреба на високо-прецизно оружје.

На снимката се прикажани последните моменти пред ударот, а не е наведено за какво оружје станува збор.
Судејќи според снимката, ова се наведувачки ракети или самоубиствени беспилотни летала, бидејќи е јасно да се следи и да се смени правецот пред ударот.

Рускиот политички аналитичар Сергеј Марков на Фејсбук објави дека азербејџанската армија се соочува со голема победа во конфликтот околу Нагорно Карабах.

loading...

Слични содржини