Овации за Трпчески во Порторико (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Пијанистот со светска кариера Симон Трпчески одржа во Порторико.

„Фантастични реакции на моето враќање во Порторико!Чајковски, концерт за пијано бр.1 со Orquesta Sinfónica de Puerto Rico и маестро Rafael Enrique Irizarry.…и прекрасното време минато со еден, но горд Македонец – Љупчо Арсов, кого го сретнав во Сан Хуан…“, напиша Трпчески на својот профил на Фејсбук.

Слични содржини