Овие 3 знаци ги очекува голема среќа до 22 декември

од Берта Китинска

Сонцето влезе во знакот на Стрелец на 21 ноември и во него ќе остане до 22 декември. Во исто време, Венера, планетата на љубовта и парите, влегува во знакот на Вага – правдата и големата вистина се бараат во љубовта.

Нептун се движи директно и го враќа стариот сјај и живописни бои во нашиот љубовен живот, но – од друга страна, затемнувањето на Месечината носи сурово соочување со реалноста за нова љубов.

Овие планетарни настани и владеењето на Стрелецот ќе донесат најдобра среќа за овие 3 хороскопски знаци:

Овен – Гледате во хоризонтите на животот со поголема надеж

Ве чека голем успех за време на владеењето на Стрелецот. Кога Сонцето ќе ја осветли вашата деветта куќа на образование, патување, духовност и можност – ќе бидете инспирирани да создадете и искористите големи можности за светла иднина. Јупитер вашата десетта куќа во кариерата носи реализација на желби и соништа на ова поле од животот. Затемнувањето на Месечината кај Близнаците носи нешто многу важно за вашиот хороскопски знак – не ги одложувате плановите за утре, задутре, не размислувајте од вчера, туку дејствувате ДЕНЕС.

Лав – Прославете ги своите победи

Блескате во сезоната на Стрелци исполнети со енергија на љубов и благодарност. Сонцето ја напојува и ревитализира вашата страствена петта куќа на среќа, романса и лични изрази. Јупитер ја осветлува вашата здравствена куќа, па можно е да се ослободите од многу лоши навики. Ризикувајте, излезете од маѓепсаниот круг на вашата рутина на зоната на удобност – време е за големи победи. Затемнувањето на Месечината е близу и ви носи болна комуникација и појасна визија за иднината.

Стрелец – Нов почеток

Ќе ви се случат многу работи за кои ќе бидете благодарни. Патувањето на Сонцето околу вашиот знак ќе ви донесе посебна среќа во враќањето на партнерот. Ќе ви се исполнат многу желби, а она што ја отвора вратата за убави животни можности е ослободување од товарите на минатото, односно од сите нешта што повеќе не ви служат. Вие се развивате, го правите само она што ви носи добро и најдобро. Вашите страсти се претвораат во генијални идеи. Божествените работи се пред вашиот хороскопски знак.

loading...

Слични содржини