Овие 3 знаци од Зодијакот ќе ве освојат од прва

од Берта Китинска

Некои луѓе сакаат романса, некои сакаат игри, а има и хороскопски знаци кои се во состојба да „изгорат“ и  поради љубовта и она за што се грижат. Сепак, астролозите велат дека постојат три знаци на Зодијакот кои им припаѓаат на ненадминливите господари на додворувањето.

Астрологот Кларис Монахан вели дека ако сакате некој кој длабоко ќе ве посака, сака и копнее по вас, не влегувајте во врска со Јарец или Водолија. Но, ако сакате длабока, силна и „жешка“ врска, ова се три хороскопски знаци кои ќе сторат сé за вас доколку ве сметаат за достојни за нивното внимание.

Лав

Огнените лавови не се плашат да ви кажат колку се заинтересирани за вас. Лавот е знак кој точно знае што треба да каже и да стори за да ве претвори во неформирана глина во неговите раце, а потоа ќе започне да ве оформува до својата мерка.

Шкорпија

Никој нема толку изразена еротска страна како Шкорпијата. Тие имаат „суштинска исцрпеност“ – ако не ве интересираат, тие дури и нема да ве забележат, но ако се заинтересирани за вас, тие ќе сторат се за да ве придобијат.

Риба

Додека Лавовите и Шкорпиите се поинтензивни во пристапот, луѓето родени во знакот Риби се меки и слатки. Припадниците на овој воден знак ќе ве заведат со поезија, љубовни ноти и сложени романтични акции. Тие се сонувачи, знак со кој управува Нептун и сакаат да бидат заљубени.

Слични содржини