Овие хороскопски знаци ги очекува расправија со партнерот во наредните денови

од Stefanija Kuzmanovska

Три хороскопски знаци ќе треба да дадат повеќе од љубов за да ги надминат предизвиците оваа недела.

Љубовните предизвици оваа недела нема да бидат лесни да се надминат, но тие се тука. Ќе мора да бидете многу силни за да ги надминете необичностите кои ги следат аспектите на Венера, бидејќи некои се прилично сложени. На пример, неделата започна со Венера во Лав, тоа е одлично, но ако моментално сте во кавга со партнерот, влијанието на Лавот може да ги постави работите на полошо.

Она што ја прави среќна оваа недела е што успевате да ги надминете предизвиците со партнерот. Во љубовта преживуваат само најсилните, а тоа ќе биде голема победа.

Овен
Не ви се допаѓа кога нешто не знаете, особено кога тоа е поврзано со вашиот љубовен живот. Но, мистериозно возење до непозната дестинација ќе ве престигне. Немојте да се изненадите ако влезете во мала кавга со партнерот. И покрај тоа што не звучи добро, ќе ви се допадне да се карате затоа што тоа ве возбудува. Сакате проблеми дури и ако не сакате да го признаете тоа. Ова ви овозможува подобро да се запознаете, ако успеете да го преживеете ова, ќе преживеете сè.

Лав
Се чувствувате силни, особено кога Венера ќе влезе во вашиот знак оваа недела. Не „паѓате“ поради глупости, иако вашата врска ја снашле тешки времиња. Ќе видите дека сте многу посилни отколку што мислевте и слободно бидете горди на тоа. Кога станува збор за љубовта, ќе се борите. Знаете дека партнерот ви верува, па никој не може да ве сопре.

Водолија
Оваа недела ви носи промена на плановите и тие се во ваша корист. Чувствувате дека судбината си игра со вас. Досега немавте шанса да се опуштите. Изгледа дека на вашиот љубовен живот му беше потребен тој мрачен допир и можете да преземете транзит што негативно влијае на другите како нешто што може да биде креативно во вашиот љубовен живот. Секогаш сте правеле сè на ваш начин, затоа вие сте единствениот знак кој може да прифати негатива и да ја претвори во нешто позитивно.

Слични содржини