Овие парови ги чека најжежок Валентајн: Дали сте меѓу нив?

Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања.

1. Бик и Девица

Овие два знаци ќе се чувствуваат многу слично за време на Денот на вљубените и ќе ги привлекува енергијата на оној другиот, особено доколку веќе подолго вреем имаат желба да се разоткријат и да се покажат што кријат под површината. Биковите своите чувства ги чуваат како тајна, додека Девиците би можеле да излезат од сигурната зона и да го направат првиот чекот. На Девиците им е потребно многу внимание, а Биковите се во потрага по возбудливи прилики.

2. Близнаци и Вага

Ова е многу динамичен пар и нивната ментална поврзаност, која е типична за воздушните знаци, ќе ја потисне романтиката. Близнаците ќе бидат опиени до неодоливиот шарм на Вагата, ќе ја опсипаат со комплиметни, па ќе ја воодушеват со снаодливоста и блескавиот ум. Вагите ќе бараат врска, а Близнаците пријател со кој ќе можат да се препуштат на страстите, што нема да биде проблем се додека комуникацијата е искрена.

3. Рак и Риби

Односот на овој астролошки пар може да се спореди со воење на магичен тепих. Кај Ракот моментално е изразена потребата за романтика и креативност, додека Рибите чезнат за патување и непознато, што значи дека и двајцата се во потрага за нешто егзотично и спонтано. Страста едноставно ќе прска меѓу нив се додека можат да го зауздаат своето его во одредени ситуации.

Слични содржини