Актуелно
Почетна / Магазин / Овој хороскопски знак има најголеми шанси за популарност

Овој хороскопски знак има најголеми шанси за популарност

Еден астро-магазин спровел детално истражување, анализирајќи ги податоците на поголем број популарни научници, актери, пејачи и политичари.

Тие откриле дека еден претставник на хороскопот се издвојува најмногу, а вие ќе бидете навистина изненадени кога ќе прочитате за кого се работи.

На прво место се Водолиите, а веднаш по нив се Лавовите и Скорпиите.

Најпрво биле анализирани 100 славни личности, а кога репрезентативниот примерок бил зголемен на 300, резултатите останале исти.

Меѓу најпопуларните Водолии се Џенифер Анистон, Шакира, Кристијано Ронално, Алиша Кис и Џастин Тимберлејк.

Најпопуларни Лавови се Барак Обама, Џејсон Момоа, Џенифер Лопез, Крис Хемсворт и Арнолд Шварценегер.

Во знакот Скорпија пак, се родени Кендал Џенер, Кејти Пери, Дрејк, Леонардо Дикаприо, Хилари Клинтон, Бил Гејтс…

loading...