Парис Хилтон го доби првото дете во својата 41 година: Среќата ѝ ја донесе сурогат мајка

од Radmila Tasevska

Богатата наследничка Парис Хилтон стана мајка на 41-годишна возраст.

Среќната вест ја објави на својот Инстаграм профил.

Таа и нејзиниот сопруг Картер Реум станаа родители на момче преку сурогат мајка.

„Веќе си бескрајно сакан“, напиша таа покрај фотографијата на која го држи новороденчето за рака.

Слични содржини