Парот од серијата „Игра на тронови“ го доби своето прво дете (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Актерите Кит Харингтон и Роуз Лесли станаа родители на момче, пренесува „Индипендент“.

Двојката беше фотографирана во Лондон овој вторник, додека Роуз го држела бебето.

Во изјава за E! News, извор близок до парот потврди дека Роуз родила син и дека новите родители сега се многу среќни.

Актерите од серијата „Игра на тронови“ сè уште не го објавиле името на бебето, ниту датумот на раѓање.

Слични содржини