Пазарот на криптовалути расте, Биткоинот над 62.000 долари!

од Vladimir Zorba

Пазарот на криптовалути ја зголеми својата вредност во последните 24 часа, според податоците на веб -страницата Коингеко, за 2,2 проценти.

Биткоинот повторно ја зголеми својата вредност во последните 24 часа, за 4,6 проценти. Така, сериозно се приближи до априлскиот рекорд, бидејќи во моментов се тргува по цена од 62.083 долари.

Етереумот, исто така, утрово порасна за 1,1 отсто, откако е проценет на 3.860 долари.

Слични содржини