Пендаровски: САД е наш стратешки партнер кој ја поддржува нашата демократија

Претседателот на С.Македонија, Стево Пендаровски по инаугурацијата на новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, упати честитка во која посочи дека САД е наш стратешки партнер кој секогаш ја поддржува демократијава во нашата земја.

„Честитки до новиот американски претседател Џо Бајден. #САД се наш стратешки партнер кои секогаш ја поддржувале демократијата во земјава и нашите евро-атлантски интеграции, напиша на својот фејсбук профил, претседателот Пендаровски.

loading...

Слични содржини