Актуелно
Почетна / Слајдер / Петровска: Лицата од снимката се идентификувани, најстроги санкции за вакво нечовечко однесување

Петровска: Лицата од снимката се идентификувани, најстроги санкции за вакво нечовечко однесување

Заменичката министерка за внатрешни работи,Славјанка Петровска изјави дека се идентификувани лицата од видеото кое сешири на социјалните мрежи,а во кои едно машко лице врши насилство врз девојка, а друго го снима грозниот чин.

„Почитувани, на социјалните мрежи се споделува видео со навистина вознемирувачка содржина, кое содржи очигледни елементи на насилство. Ве известувам дека лицата се идентификувани, Бирото за јавна безбедност постапува. Постапува и Центарот за социјални работи. Најстроги санкции за ваквото нечовечко однесување“, вели таа.

loading...