Пиоли НЕМА да го стави Ибрахимовиќ во почетниот состав против Звезда, туку 21-годишник?

од Stefanija Kuzmanovska

Италијанските медиуми шпекулираат за тоа кој стартен состав на Милан може да се сретне со Црвена звезда во четврток во 21 часот.

Првиот дуел во Лигата на Европа го одиграа пред шест дена во Белград, без победник (2: 2).

Сега е редот на реваншот во Италија, а најголемото прашање е кого Стефано Пиоли ќе го постави на мечот против Звезда.

Во Белград, искусниот италијански стратег го донесе комбинираниот тим на теренот и на клупата ја остави најголемата ѕвезда на тимот, Златан Ибрахимовиќ.

И покрај повредата на Марио Манџукиќ, кој го пропушти мечот со Интер за викендот, според италијанските медиуми, и реваншот против црвено-белите би требало Ибрахимовиќ да го започне на клупата.

Рафаел Леао, 21-годишен португалски напаѓач, кој постигна шест погодоци на 26 натпревари оваа сезона со пет асистенции, ќе има место во почетниот состав.

Италијанските медиуми очекуваат Пиоли да го започне натпреварот во формација 4-2-3-1, а зад Португалецот треба да бидат Касилето, Круниќ и Ребиќ.

Слични содржини