По 15 ноември: На овие три хороскопски знаци судбината полека ќе почнува да им се менува

од Берта Китинска

Новата месечина во знакот на Шкорпија, најмногу ќе влијае  на овие 3 хороскопски знаци.

Ноемвриската нова месечина во знакот на Шкорпија од 15 ноември носи енергија на сенките – моментот кога ќе треба да погледнеме наназад кон минатото во длабочините на нашата душа.

За време на новата месечина, се појавува магична фузија на Јупитер и Плутон. Оваа позиција на планетата нè охрабрува да ја искористиме вашата голема внатрешна мудрост, подобро да ги запознаеме нашите емоции и да ја прочистиме нашата енергија.

БИК

Имате можност да ги прифатите новите и позитивни промени што ви ги носи животот, особено во областа на партнерствата. Вашата љубовна врска направете ја автентична, зачинете ја со нова страст, имагинација и искри на љубов. Искрената и длабока комуникација конечно ви носи мир кога станува збор за љубовта. Дозволете си да бидете ранливи и конечно да го отворите срцето.

ДЕВИЦА

Сите ваши постапки и реакции за време на новата Месечина во Шкорпија добиваат интензитет на сурова емоционална искреност. Иако сте знак кој секогаш и дава предност на логиката, сега ќе дозволите вашите чувства да излезат на површина. тоа ќе ви донесе олеснување. Вашата емотивна страна ќе ве инспирира за позитивна трансформација.

СТРЕЛЕЦ

Новата месечина влијае на вас охрабрувајќи ве да ѕирнете во длабочините на вашата душа. Конечно наоѓате време за одмор и релаксација. Побарајте траги за вашиот пат кон успехот во старите, заборавени соништа. Време е за добри идеи и напредок – искористете ја оваа енергија.

 

loading...

Слични содржини