Актуелно
Почетна / Сцена / По несреќната љубов, се повлече од глума: Еве што ќе прави славната султанка Хурем (ВИДЕО)

По несреќната љубов, се повлече од глума: Еве што ќе прави славната султанка Хурем (ВИДЕО)

Актерката, која е запаметена од локалната публика за нејзината улога како црвенокоса султанка Хурем во турската серија „Сулејман Величествениот“, сврте нова страница во нејзиниот живот. Таа на социјалната мрежа Инстаграм објави дека отвора продавница за здрава храна во самиот центар на Берлин.

Како што објасни возбудената Мерјем Узерли во видео на Инстаграм, таа верува дека тоа ќе биде прва во низата продавници што планира да ги отвори низ целиот свет.

„Ја отворам мојата прва продавница „Нош Нош“ во Берлин. Станува збор за вкусни и многу здрави слатки. Ова е само почеток на едно убаво патување. Почнувам во Берлин и се надевам дека ќе се раширам низ целиот свет. Јас и моите пријатели го создадовме ова место каде сакаме да се чувствувате како дома додека уживате во најквалитетните слатки“, објасни актерката.

„Вегански чоколади, џемови, какао на лажица, сладолед што е најдобар во светот, маслиново масло, кафе, чај и многу повеќе“, откри убавата Турчинка.

Да ве потсетиме, актерката се повлече од серијата „Сулејман Величествениот“ поради љубовната врска со нејзиното тогашно момче, Кан Атес, кој бара таа да има абортус. Атрактивната актерка со германско потекло тогаш се повлече од јавноста и се посвети на животот во Берлин со својата петгодишна ќерка Лара.

View this post on Instagram

10.july I m OPENING up my first NOSH NOSH Shop in berlin @noshnoshberlin #comingsoon 🎊😎🥰 it’s about tasty and healthy delicious pieces 🥜🍫🍧☕️🥤 this is just the start of a beautiful journey – first in berlin then hopefully all over the world ! Me and my friends created a place where we want you to feel Home 🏡 ❤️ and enjoy the highest quality of our delicious offers… Almonds / Nuts gluten-free vegan chocolate Milk chocolate Our amazing „spoon Kakao“ 😱🥰 🥄 Macarons Jams Two times world championship ice cream 🍨🥰 Olive oil Coffee Tea And many many more … visit us at NOSH NOSH Hackescher Markt @noshnoshberlin #food #healthy #gourmet #berlin #shop #hackeschermarkt #chocolate #icecream #jam #olives #oliveoil #nuts #kakao #highquality #noshnosh #noshnoshberlin #deliciouspieces 🥜

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

loading...