Побара од Јувентус да го продаде Роналдо, а сега има друга идеја

од Nikola Popovski

Масимилијано Алегри се врати во клубот со кој имаше голем успех и освои пет титули по ред, а неговото враќање го отвори прашањето за престојот на Кристијано Роналдо во Јувентус.

Кога го напушти Торино, медиумите пишуваа дека Португалецот е една од причините зошто Алегри замина и дека тој го замолил Ањели да го продаде Роналдо затоа што тој ја кршел хармонијата и дека тимот треба да се гради околу Паоло Дибала.

Се чини дека ситуацијата се смени по враќањето на клупата на Јувентус и дека Алегри сега планира да има тим со Роналдо во него.

Италијански „Тутоспорт“, кој подобро е добро запознат со ситуацијата во Јувентус, објави информација како треба да изгледаат почетните 11 следната сезона, а тука се и Роналдо и Дибала.

Очигледно, Алегри најде начин да функционира со Португалецот и да направи тим во кој ќе ги искористи и двете ѕвезди на вистински начин.

Вака треба да изгледа почетниот 11 Јувентус следната сезона.

Чесни – Данило, Де Лихт, Киелини, Сандро – Локатели, Рабио, Квадрадо, Дибала, Киеза – Роналдо

Слични содржини