Актуелно
Почетна / Хроника / Почина 24-годишно момче кое се здобил со тешки изгореници од пожарот во стан во Тетово

Почина 24-годишно момче кое се здобил со тешки изгореници од пожарот во стан во Тетово

Почина 24-годишниот А.С. кој се здобил со тешки изгореници на телото од пожарот што го опфати вчера неговиот стан во Тетово, пренесе Алсат.

Младиот се наоѓал под респираторниот апарат на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивна нега.

И покрај третманот, лекарите велат дека длабочината на изгорениците нанесело штета на многу негови витални органи.

loading...