Почина актерот Бред Вилијам Хенке

од Stefanija Kuzmanovska

Холивудскиот актер Бред Вилијам Хенке ненадејно почина.

Поранешниот играч на НФЛ започна да се занимава со глума и се појави во многу ТВ серии, вклучувајќи го и хитот „Orange Is the New Black“.

Семејството откри дека Хенке починал во сон на 29 ноември, но причината за смртта не е наведена.

Откако повредите го принудија да се пензионира во 1994 година, Хенке се пресели во Лос Анџелес за да се занимава со тренерство.

Актерот ја доби својата прва главна улога во комедијата „Ники“ на VB Network која се емитуваше од 2000 до 2002 година.

Слични содржини