Актуелно
Почетна / Слајдер / Почина пациент позитивен на коронавирус

Почина пациент позитивен на коронавирус

Според информациите на Алсат, еден пациент од Куманово позитивен на Ковид-19 починал во текот на изминатото деноноќие.

Со тоа вкупниот број на починати лица, кај кои бил дијагностициран вирусот Ковид-19, во земјава достигна 27.

loading...