Почина познат актер, трикратен добитник на Еми

од Nikola Popovski

Луис Андерсон, актерот и трикратен добитник на Еми, почина на 68-годишна возраст.

Според „CNN“, кариерата на Андерсон била сеопфатна – од стенд-ап комичари и водител на квизови, до водечки улоги во серии и филмови.

Како што потврди неговиот публицист Глен Шварц, Андерсон починал од рак во Лас Вегас.

Фото: Getty

Слични содржини