Почина син на позната актерска двојка, пронајден на паркинг

од Stefanija Kuzmanovska

Харисон Вагнер, синот на ѕвездите од серијата General Hospital, Џек и Кристин Вагнер, почина на 27-годишна возраст.

Според извештајот добиен од магазинот People, Харисон бил пронајден мртов на паркинг во Лос Анџелес во понеделникот.

Неговата обдукција се уште е во тек, а причината и начинот на смртта не се соопштени.

Џек и Кристин се венчаа во 1993 година, а се разведоа во 2006 година и останаа пријатели со години.

Покрај Харисон, поранешниот пар го има и 31-годишниот син Питер, а Џек од претходна врска ја има и ќерката Кери.

Популарните актери се уште не се огласиле во јавноста.

Слични содржини