Актуелно
Почетна / Сцена / Почина ѕвездата на филмот Стар Ворс

Почина ѕвездата на филмот Стар Ворс

Британскиот актер кој се прослави во филмовите Војна на ѕвездите, Ендрју Џек, почина вчера како последица на коронавирусот на 77 години, потврдил неговиот портпарол.

Во серијата го глумел Калуан Емата, а зад себе има неколку филмови. Починал во болницата во Чертсеј, а откако било потврдено дека е позитивен на вирусот се појавиле бројни компликации.

За жал, последните моменти не ги поминал со сопругата Габирела, која моментално се наоѓа во карантин во Австралија, а странските медиуми пишуваат дека не ни разговарале пред смртта.

loading...